Günümüzde akıllı telefon fiyatları dolar kurunun etkisi ile giderek her gün yükseliyor. Bu durumda kullanıcıların hayallerindeki telefonu almak için daha fazla ücret ödemeleri gerekiyor.  Son yıllarda  yapılan araştırmalar ortalama bir cep telefonu kullanıcısının akıllı telefonuna günde 2687 kez dokunduğunu, yoğun bir kullanıcının ise günde cep telefonuna 5500 kez dokunduğunu ve tıkladığını ortaya koyuyor. Bu dokunma sayıları ise aynı zamanda bir günde yaklaşık 3 ila 4 saatlik bir zaman adenk geliyor. Durum böyle olunca akıllı telefonlarda ki bozulma ve düşme riskleri daha çok artıyor.

Günlük hayatımızda telefonumuzla artık bir çok işimizi yönetiyoruz, gün içinde telefonumuzun bozulması bu iş süreçlerimizi aşırı derece olumsuz etkiliyor. Üstelik asıl önemli nokta yeni aldığınız telefonunuzun bozulmasındaki etken kullanıcıdan kaynaklıysa teknik servis telefonunuzu garanti dışına çıkaracak ve işlem yapmayacaktır. Durum böyle olunca cebimizden ekstra ücretler çıkmaktadır.

Cep telefonu kaskosu garanti kapsamında olmayan ve kullanıcılardan kaynaklanan hatalardan dolayı telefonların zarar görmesinde kurtarıcınız oluyor. Somutlaştırmak adına örnek vermek gerekirse; telefonunuzun ekranı düşerek kırıldı. Bu durumda garanti kapsamından çıkarılacaktır. Üstelik teknik servis çok yüksek ücret talebinde de bulunabilir. Cep telefonu sigortası yaptırdıysanız bunlar için kara kara düşünmenize gerek yok. Yere düşme sonucu kırılan ekranınızı aynı garanti kapsamında gibi değerlendirerek değiştirmektedirler. Bu durumda yaşayacağınız maddi anlamda mağduriyet giderilmiş olacaktır.

Cep Telefonu Sigortası Ücreti Ne Kadar ?

Örneğin iphone x model bir ceptelefonu fiyatı 8500 tl civarı. Eğer bu akıllı cep telefonunuzun ekranı kırılarsa ödemek zorunda kalacağını ortalama ücret 2800 TL gibi bir rakam olacaktır. Ancak cep telefonu sigortası yaptırmış olsaydınız muhtemelen 600-800 tl gibi bir rakam ödeyerek  1 yıl içinde, kırılma, çalınma vb gibi durumlarda koruma altına alınacaktınız.

Cep telefonun fiyatlarının artması hırsızlık olaylarının artmasınada sebebiyet vermektedir. Fakat cep telefonu kaskosu yaptırdıysanız bu durumda endişe yaşamanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca akıllı telefonların garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olan sıvı teması da cep telefonu sigortası sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Sıvı temasında artık telefonunuzun tamir edilmesi için ekstra ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

Yukarıda yazılan durumların dışında gasp ve kapkaç gibi durumlarda da cep telefonu sigortası sizlerin yanında oluyor ve korumaya devam ediyor. Garanti kapsamı dışına çıkan hallerde telefonunuzun sizlere masraf açmasını engellemek için çok uygun bir ücret ödeyerek cep telefonu kaskosu yaptırarak olağan dışı durumlarda mağduriyet yaşamanızı engelleyebilirsiniz.

İletişime Geç
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?